משרד

03-915-3599

מייל

info@avitzur-eng.co.il

שעות פעילות

09:00-18:00

LogoV9.1footer

חשיבות ניהול ופיקוח הנדסי מקצועי לפרויקטי תמ"א 38

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

חשיבות ניהול ופיקוח הנדסי מקצועי לפרויקטי תמ"א 38

התחדשות עירונית היא מילת המפתח בשוק הנדל"ן העכשווי – ובראשה ניצבים פרויקטי תמ"א 38. הבניינים מתחדשים בקומות נוספות, הדיירים זוכים לחיזוק ומרוויחים מעלית, ממ"ד ולעיתים מרפסות שמש והפרויקט שלך מצליח וגורף רווחים. על מנת להגיע לתוצאה שבה כל הצדדים מרוויחים, אסור לזלזל בחשיבות ניהול ופיקוח הנדסי מקצועי לפרויקטי תמ"א 38.

האם יש הבדל בין תמ"א 38-1 לתמ"א 38-2?

תמ"א 38-1 פירושה חיזוק בניין קיים על ידי תוספת של ממ"דים וחיזוק המבנה לרעידות אדמה, על מנת שישתלם לקבלן המבצע לעשות זאת במסגרת תמ"א 38 מקבלים זכויות בנייה נוספות המתבטאות בדירות נוספות שהקבלן יכול למכור. תמ"א 38-2 היא תוכנית הריסה ובנייה מחדש של המבנה ובמקומו בונים בניין חדש לחלוטין בתוספת הזכויות הנוספות במסגרת תוכנית תמ"א 38. המשותף לשניהם הוא צורך בניהול נכון ומקצועי על מנת להגיע לתוצאות מיטביות.

 

תוכניות תמ"א 38 לא ייעלמו מהנוף העירוני.

מבנים ישנים אשר נבנו עד לשנת 1970 ללא ממ"דים וללא תכנון קונסטרוקטיבי לעמידה ברעידות אדמה יהיו קיימים גם אחרי ביטול תוכנית תמ"א 38. מה שקורה למעשה הוא שהעיריות יוסיפו את הזכויות הנוספות שמתקבלות במסגרת תוכנית תמ"א 38 לתב"עות של הבניינים וככה יוכלו עדיין לבצע חיזוק של המבנה או לחילופין הריסה ובניה מחדש. במצב זה העיריות זוכות לקבל הטלי השבחה שלא היו במסגרת תמ"א 38. (עירייה שכבר ביצעה את השינוי הזה היא עיריית תל אביב ברובעים 3 ו-4).

 

מדובר בתוכניות שיתנו לדיירים, ליזמים ולרשויות ערך מוסף עצום אבל עלולות להיות מסוכנות,

אם לא יבוצע בהן ניהול פרויקטים ופיקוח בנייה מיומן על ידי מפקח ומנהל פרויקטים מקצועי. מפקח בנייה מוסמך בעל תעודת יזמות בניה למגורים והתחדשות עירונית הוא איש מפתח. הוא יסייע לך להגיע למיצוי מיטבי של הפרויקט – מבחינה כלכלית (חיסכון בעלויות וזמן) ומההיבט המקצועי.

להקדים תרופה למכה

ליקויי בנייה שיאותרו מאוחר מדי יידרשו ממך תיקונים מסובכים ויקרים שיאריכו את זמן הפרויקט ויגרמו לעיקוב בבנייה ובמסירת הדירות לדיירים מה שיגרור הוצאות כספיות לא מתוכננות גבוהות.

מפקח בנייה מוסמך שומר על האינטרסים שלך

מפקח בניה מוסמך ומיומן מבית אביצור הנדסה יבחן את הפרויקט על כל פרטיו. הוא יחבר ויגשר בין הגורמים ואנשי המקצוע, ימנע ליקויי בניה ועיכובים בלוחות הזמנים – ובסופו של דבר יחסוך לך זמן יקר, כסף ומשאבים נוספים.

talora65

talora65

השאר תגובה

אביצור הנדסה

מומחים לבדיקות איכות וליקויי בנייה

פוסטים אחרונים

עקבו אחרנו בפייסבוק

%d בלוגרים אהבו את זה: