משרד

03-915-3599

מייל

info@avitzur-eng.co.il

שעות פעילות

09:00-18:00

LogoV9.1footer

חשיבות בדיקת דירה על ידי מהנדס מומחה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

חשיבות בדיקת דירה על ידי מהנדס מומחה

קנית דירה חדשה? מזל טוב! ודאי השקעת בכך זמן, מחשבה והרבה מאוד כסף. המטרה היא להיכנס לדירה בשלווה ולא לגלות מאוחר מדי פגמים שיכניסו אותך למסכת תיקונים יקרה. איך להימנע מזה? הדרך הפשוטה היא לבצע בדיקת דירה על ידי מהנדס מומחה.

הדירה שלך אולי "חדשה מהניילונים", אך יש לזכור שתהליך הבנייה ארוך ורצוף באנשי מקצוע, שלבים וחומרים. בכל שלב עלולות ליפול טעויות. התוצאה עלולה להיות ליקויים ופגמים נסתרים, שיחייבו אותך בתיקונים והוצאה כספית אם לא יתגלו בזמן. לכן ביקורת מבנים היא הכרחית לפני הכניסה. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בדירה שאינה כה חדשה, ושייתכן שצברה בלאי נסתר עם השנים.

הסיבות הנפוצות לליקויי בניה:

כוח עבודה לא מיומן – היתרון לקבלן הוא שכר נמוך משמעותית ממה שהיה נדרש לשלם לאנשי מקצוע מיומנים. החיסרון עבורך הוא עבודה לא מיומנת ופתח לטעויות.

 

חוסר ידע של מנהלי פרויקטים ומהנדסי ביצוע – רוב אנשי המקצוע בשטח, כולל המהנדסים ומנהלי הפרויקטים, לומדים את העבודה תוך כדי ביצוע ובצורה כזאת שאחד מלמד את השני, לרוב אחד מלמד את השני טעויות שלמד מהקודם לו וככה נוצרים ליקויי בנייה שיכלו להימנע לו היה אדם אחד עם הידע הנכון.

 

ניסיון לחסוך בחומרי בנייה – קבלנים רבים מנסים לחסוך בחומרים איכותיים יקרים וזה בא לידי ביטוי בכמות החומר שמשתמשים בבניית הדירה וגם שימוש בתחליפים זולים העלולים להתפרק בקלות ואף לגרום נזק שיהיה קשה לתכנו לאחר הביצוע.

 

טעויות אנוש – את הדירות שכולנו גרים בהם לא בונו או בונים מכונות אלה בני אדם ובני אדם טועים לכן הגדרו סטיות מקסימליות שמותר לטעות בהם, אחרי הכל לטעות זה אנושי, לכן תמיד יהיו ליקויי בנייה, השאלה כמה חמורים הליקויים?

בשורה תחתונה ביצוע בדיקת דירה על ידי מהנדס מומחה, זה מהלך חכם שחייב לעשות.

 

מליקויים קשה להימנע. חלקם קלים לתיקון כמו צבע או מרצפת שבורה. אחרים סבוכים יותר כמו נזילות או ריצוף לא ישר. ליקויים חמורים יותר עלולים להימצא באי התאמות וסטיות גבוהות במידות הנכס ואף סדקים גדולים שעלולים להתפתח מה שיכול לגרום לדירה להיות לא ראויה למגורים.

מדוע חשוב שהדירה תיבדק על ידי מהנדס מומחה?

מהנדס מומחה יבצע עבורך בדיקת ליקויי בניה ויוודא שאף פגם לא יישאר סמוי. בדיקה לפני הכניסה לדירה תאפשר לך לדרוש תיקון מהקבלן ותחסוך לך הרבה כסף ועוגמת נפש.

אסור להתפשר!

חשוב לבחור רק מהנדס מומחה עם תעודה מטעם איגוד המהנדסים. רוב המהנדסים בתחום אינם בעלי תעודה ולכן לא יוכלו לעמוד על דקויות ותווי התקן בביצוע בדק בית.

talora65

talora65

השאר תגובה

אביצור הנדסה

מומחים לבדיקות איכות וליקויי בנייה

פוסטים אחרונים

עקבו אחרנו בפייסבוק

%d בלוגרים אהבו את זה: