משרד

03-915-3599

מייל

info@avitzur-eng.co.il

שעות פעילות

09:00-18:00

LogoV9.1footer

בדיקת רכוש משותף

בדיקת רכוש משותף

מהי הבדיקה? מה היא כוללת? מתי צריך לבצע אותה ובאיזה חלקים בבניין? מדוע היא חשובה?

בכל בניין מגורים יש חלק השייך לכלל הדיירים. ליקוי בשטח המשותף ישפיע על כלל הדירות ויושביהן. לכן בדיקת רכוש משותף משמעותית במיוחד לפני אכלוס בניין חדש או משופץ.

השטחים המשותפים

החלקים ששייכים באופן שווה לכל דיירי הבית. הם כוללים את הקרקע, הגג, חדר המדרגות, חניונים, לובי, מעליות, מקלט, חצר/גינה וקירות חיצוניים. ניהול בניין משותף נעשה לרוב על ידי ועד הבית (או חברת ניהול) וביצוע הבדיקה הזו היא חלק מתפקידיו.

מהי בדיקת רכוש משותף?

בדיקה כזו, שתיעשה על ידי אנשי מקצוע בעלי הסמכה וניסיון בניהול פרויקטים ופיקוח בנייה, תכלול מספר בדיקות הכרחיות. תפקידן לוודא שהבניין בטיחותי, ראוי למגורים וכל המערכות תקינות ועומדות בפרוטוקול ובחוזה שעליו חתום הקבלן (בדירה חדשה או תמ"א 38).

מה כוללת הבדיקה?

אנשי המקצוע מבית "אביצור הנדסה" הם מהנדסים מומחים בעלי תעודות מומחה לבדיקות איכות וליקויי בנייה (בדק בית) ולכן נבצע עבורך בדיקה מדוקדקת וחוות דעת הנדסית. בסופה נעניק לך דו"ח ביקורת הנדסית הכולל פירוט ליקויים, מיקומם והמלצות תיקון ואומדן עלויות התיקונים.

הבדיקה תבוצע בפנים המבנה ומחוצה לו ונבצע אותה בעזרת מכשור מתקדם. בדיקת רכוש משותף תכלול סקירת מפרט ותוכניות מול המציאות בשטח. הליקויים האפשריים יבדקו בהתאם לתקנות התכנון והבנייה, פיקוד העורף (במקלט ומתחמים מוגנים קומתיים), הוראות למתקני תברואה, הנחיות תכנון חנייה והתקן הישראלי.

מתי יש לבצע בדיקה?

לבדיקה יש חשיבות רבה במועד הקרוב ביותר לאכלוס בניין חדש. בשלב זה ניתן לחייב את הקבלן לבצע תיקונים אם יתגלו ליקויים. רצוי לבצע אותה גם לאחר תמ"א 38 או שיפוץ משמעותי אחר. רצוי לבדוק גם כשקיים חשש לליקוי בשל עבודות תשתית או שינויים שביצעו הרשויות (כמו חפירות הרכבת הקלה).

חשיבות הבדיקה

ליקוי ברכוש המשותף עלול להשפיע משמעותית על ערך הדירה ואיכות החיים. אנשי המקצוע המוסמכים שלנו יאתרו עבורך את כל הליקויים ויבדקו כל מקום בעייתי.

צור קשר

03-915-3599

שעות פעיות 09:00-18:00

Email info@avitzur-eng.co.il